Červotoč umrlčí
Jak vypadá červotoč? Je to drobný brouk o velikosti 4–6 mm. Je převážně tmavě hnědý, s malými žlutými skvrnkami na štítu. Jeho jméno je odvozeno od zvláštních zvuků, které prý připomínají „umrlčí hodiny“. Tyto zvuky červotoč vydává klepáním hlavou o stěny svých chodbiček v době, kdy se k sobě snaží přilákat partnera. Po spáření pak samice nakladou do dřeva až 40 vajíček, ze nichž se následně vyvinou larvy, které dřevo postupně vyžírají. Na dospělce se larva přemění během 2-3 let.
Jaký typ dřeva červotoč umrlčí napadá?
Nemusíte se bát ani o nábytek, ani o nové (čerstvé) dřevo. Červotoč umrlčí si s největší pravděpodobností vybere dřevo, které bylo vystaveno působení mrazu. V ohrožení jsou tedy ponejvíce dřevěné konstrukce, jako trámy, krovy a fošny. Ze stromů si červotoč nejvíce pochutná na listnáčích – dubech, jilmech nebo kaštanech, ale nepohrdne ani leckterým jehličnanem.
Proč si na likvidaci červotoče umrlčího vybrat právě nás?
Nabízíme vám rychlou, bezpečnou a ekologicky šetrnou likvidaci pomocí mikrovlnné technologie. Tato metoda je šetrná i k vaší peněžence a navíc neublíží původnímu dřevu ani ostatním materiálům a především odstraní červotoče umrlčího ve všech fázích jeho vývoje, od vajíčka po dospělce.