Zpět do aktualit »
Sanace zdiva po povodních = záchrana domu

Potkalo vás v životě neštěstí v podobě velké vody a váš objekt zůstal zatopený? Máme pro vás v této nelehké situaci řešení. Záplavová voda je plná organických a anorganických nečistot (výkaly, splašky, chemikálie…) což z ní dělá vysoce infekční zdroj pro mikroorganismy. Ty se následně zabydlí ve vodou postižených stěnách objektu, na vlhkých zdech se začnou tvořit plísně, které ohrožují lidské zdraví. Způsobují alergie, chronické záněty nosohltanu a další závažná onemocnění. Pomůžeme vám a zachráníme zasaženou budovu pomocí sanace!

Sanace = okamžitá pomoc

Firma Sanako je připravena vám okamžitě pomoc pomocí mikrovlnné sanace, která je ideální pro odvlhčení domu. Snadno si poradí i s vysoušením zdiva, základů stavby nebo zatopených sklepů. Sanační práce jsou účinným a dlouhodobým řešením problémů s vlhkostí.

První krok, co udělat před sanací

Když voda a déšť ustanou, je třeba zjistit rozsah poškození, které záplavová voda napáchala. Naši specialisté přijedou změřit vlhkost a posoudit situaci. Následně je třeba osekat zvlhlé zdivo a vyvést ho z prostoru. Postižená místa je třeba dokonale vysušit. K tomu je ideální mikrovlnná sanace, která se využívá právě pro vysoušení zdiva a odvlhčení budov. Mikrovlnná sanace zasažená místa vodou odvlhčí rychleji oproti jiným možnostem. Mezi další výhody patří také to, že během sanace nedochází k poškození struktury ozařovaného materiálu. 

Měření vlhkosti 

Optimální hodnoty zbytkové vlhkosti ve zdivu bývají většinou kolem 3 % na nových zdech a v prostorách sklepa bývá vlhkost do 7,5 %. Vlhkost vzduchu se v ideálním případě pohybuje v rozmezí na 40 až 60 %. Je nutno říct, že vlhkost během roku kolísá, v každém ročním období je jiná. 

Jak funguje mikrovlnná sanace?

Mikrovlnná sanace je založena na principu zahřívání a pohybu molekul vody, které obsahuje po povodních zdivo i dřevo. Molekuly vody jsou pomocí mikrovln vypuzeny směrem ven ze zdí či dřeva, následně se voda přirozeně odpaří. Podle míry vlhkosti a velikosti postižených ploch v objektu se mikrovlnná sanace provádí v řádu hodin maximálně dnů. Ve srovnání s jinými systémy vysoušení, které účinkují pouze povrchově, mikrovlny putují skrze vysoušený materiál přímo ke zdroji vlhkosti.

Pravidelná kontrola míst po sanaci

Povodně jsou už za vámi, škody jsou napraveny, ale co dál? Místa které byly zaplaveny vodou byly ošetřeny pomocí mikrovlnné sanace, která je zbavila vlhkosti. Nyní je potřeba zůstat na pozoru, ačkoliv je sanace ve většině případů stoprocentní. Postačí kontrola pouhým pohledem na stěny či trámy a jednou za čas odsunout nábytek, který je umístěný přímo u zdi. Pokud na dřevěných podlahách, trámech nebo zdech přeci jen plíseň objevíte, neváhejte nás neprodleně kontaktovat. Je důležité případné plísně podchytit hned u jejich vzniku.

Proč je sanace po záplavách potřeba?

Vlhké zdi po záplavách jsou ideálním místem pro vznik plísní. Ta je tichým a nebezpečným obyvatelem prostorů, která dokáže napáchat škody hlavně na lidském zdraví. Plísně milují vlhké prostředí a vaše stavba, která utrpěla škody způsobené povodní, je skvělé místo pro její život. Jenže žít se s ní pod jednou střechou nedá, proto je tolik důležité, aby prostory byly ošetřeny mikrovlnnou sanací a zabránily vzniku plísní.

Jak ještě využít mikrovlnou sanaci?

Povodně nejsou jedinou událostí, při které mikrovlnnou sanaci využijete. Oceníte ji, když například objevíte v domě dřevokazný hmyz či houby. Většinou se nachází v dřevěných prvcích objektů. Houby i hmyz ve veškerých stádiích vývoje v sobě mají daleko více buněčné vody než okolní materiály (zdivo nebo dřevo), díky působení mikrovln dojde k zahřátí těchto organismů a ty následně uhynou. Pro porovnání je to stejný princip, jako když se vaří vejce, vaječný bílek zatuhne a stejně tak i bílkovinná struktura uvnitř těla škůdců.

Kontaktujte nás